WP

Te "krajówki" są w najlepszym stanie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te "krajówki" są w najlepszym stanie
(PAP/Wojciech Pacewicz)
WP

Wbrew pozorom w Polsce nie brakuje dróg krajowych, które znajdują się w dobrym stanie technicznym. Sprawdź, czy masz szansę z nich skorzystać.

Według typologii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad drogi są określane trzema stanami - "dobrym", "niezadowalającym" oraz "złym". Warto by kierowcy pamiętali, że nawet odpowiedni stan trasy nie zwalnia od przestrzegania przepisów. Gładka nawierzchnia nie jest zaproszeniem do nadmiernej prędkości, choć na pewno korzystanie z niej jest wygodne.

Gdzie znajdują się zatem najlepsze drogi krajowe? Na liście znajduje się choćby krajowa "ósemka" - najdłuższa tego typu trasa w Polsce, której 71,8 proc. długości znajduje się w dobrym stanie. Biegnie ona przez województwa dolnośląskie (od granicy z Czechami), wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i podlaskie (do granicy z Litwą). Warto zwrócić uwagę, że przez woj. wielkopolskie i mazowieckie przebiegają 3 z 6 wymienionych dróg. Przez woj. zachodniopomorskie, podlaskie, łódzkie i kujawsko-pomorskie biegną po dwie drogi z wykazu.

WP

Stan aż 97,7 proc. długości DK 2 jest określany jako "dobry". Przebiega ona przez woj. lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie oraz lubuskie. Drugą pozycję zajmuje krajowa "czwórka" (83,8 proc. długości w dobrym stanie), łącząca woj. małopolskie z Ukrainą w miejscowości Korczowa, zaś trzecią - DK 6 (78,9 proc.), biegnąca od granicy z Niemcami do Łęgowa k. Pruszcza Gdańskiego.

Czwarte miejsce w zestawieniu należy do wspomnianej "ósemki", natomiast piąte - do krajowej "dziesiątki" - 71,7 proc. - która biegnie przez woj. zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie oraz mazowieckie. Tuż za nią plasuje się ostatnia pozycja z naszego zestawienia - DK 16 - 70,9 proc. Prowadzi ona przez woj. kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

Źródło: korkowo.pl

ll/moto.wp.pl

WP

Samochody nowe i używane w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP