Tata uporało się z "wirusem". Zamiast Zica będzie Tiago

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tata uporało się z "wirusem". Zamiast Zica będzie Tiago
(zdjęcie producenta)

Tata Motors ogłosiło zmianę nazwy swego najnowszego hatchbacka - z wcześniej nadanej Zica na Tiago. Powodem jest oczywiście światowa epidemia wirusa Ziko, która według specjalistów od marketingu indyjskiego producenta, mogłaby mieć wpływ na postrzeganie modelu na rynku.

Zica została już oficjalnie pod tą nazwą zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Delhi. Jednak sytuacja na świecie, związana z coraz powszechniej występującym, groźnym wirusem Zika, doprowadziła firmę do podjęcia tej niecodziennej decyzji.

TM, będące m.in. właścicielem marek Jaguar i Land Rover, jest potentatem na motoryzacyjnym rynku indyjskim, rocznie produkując ponad 8 milionów samochodów różnych klas. Nowy, miejski kompakt to niezwykle istotny model, mający zastąpić oferowany dotychczas w tej klasie pojazd o nazwie Indica. Auta tej marki sprzedawane są także w Polsce, najprawdopodobniej zatem Tiago także pojawi się na naszym rynku. W Indiach dealerzy marki będą mogli cieszyć się nowością już w kwietniu.

Indyjski koncern mocno postawił na promocję Tiago i stara się o rozreklamowanie go na lokalnym, ale również światowym rynku. Do jego promocji zaangażował m.in. piłkarza Lionela Messi, który od pewnego czasu piastuje funkcję międzynarodowego ambasadora marki.

BC

**Samochody w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.