Wiadomości
11-02-2016 (15:52)

Tata Motors zmuszone do zmiany nazwy nowego modelu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tata Motors zmuszone do zmiany nazwy nowego modelu
(zdjęcie producenta)

Tata Motors, indyjski gigant zajmujący się produkcją samochodów, zmuszony został do zmiany nazwy jednego ze swoich najnowszych modeli. W związku z rosnącym zagrożeniem ze strony wirusa Zika, firma zdecydowała o przemianowaniu swojego miejskiego modelu Zica. Auto właśnie jest prezentowane na targach w New Delhi przed swoją rynkowa premierą. W ciągu najbliższych tygodni producent przedstawi nową nazwę samochodu.

Tata Motors, będące m.in. właścicielem firmy Jaguar Land Rover, szykuje się właśnie na sporą premierę w segmencie popularnych aut na indyjskim rynku. Zica, będąca miejskim kompaktem, ma być następcą pierwszego, w 100 proc. indyjskiego auta kompaktowego nazwanego Indica (oferowanego także w Polsce). Model przygotowano w oparciu o nową koncepcje wzorniczą firmy „Impact design” i jest pierwszym autem nowej generacji tego producenta. Tuż przed jego rynkową premierą zdecydowano jednak o zmianie nazwy. Według przedstawicieli firmy, wirus Zika w wielu krajach budzi już wysoce niepożądane skojarzenia, które w przyszłości mogą mieć wpływ na postrzeganie nowego modelu.

Tata Motors to największy producent samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów w Indiach. Jego obroty w minionych latach przekroczyły poziom 42 miliardów dolarów. Firma sprzedaje swoje pojazdy m.in. w Indiach, Korei Południowej, Tajlandii, Południowej Afryce, Europie, krajach bliskiego wschodu, Australii, Ameryce i Rosji. Co roku z zakładów należących do Tata Motors wyjeżdża ponad 8 milionów aut.

**Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.