Trwa ładowanie...
d4hvkyc

Rzeszów - studenci konstruują wyścigówkę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeszów - studenci konstruują wyścigówkę
(PRz Racing)
d4hvkyc

Studenci Politechniki Rzeszowskiej konstruują wyścigowy bolid. Wezmą nim udział w prestiżowych zawodach akademickich drużyn z całego świata. Będą rywalizować z takimi potęgami jak Oxford czy amerykańska MIT - najsłynniejsza na świecie uczelnia techniczna z Massachusetts.

Budowa bolidu zaczęła się półtora roku temu - wtedy powstał projekt inżynierski i trójwymiarowy model. Jak zapewniają twórcy, wyścigówka ma być gotowa za dwa miesiące. Obecnie powstała rama - do niej będą dołączane kolejne elementy konstrukcji. Po ukończeniu, pojazd nie powinien różnić się znacznie od małych gokartów. Prędkość to nie wszystko - jurorzy zawodów będą brać pod uwagę także koszty wprowadzenia do produkcji seryjnej.

Według zapewnień, pierwsze testy ruszą jeszcze w czerwcu. Bolid ma osiągać prędkość 100 kilometrów na godzinę w 3 sekundy.

d4hvkyc

Pod koniec sierpnia wyścigówka pojawi się na węgierskim torze Hungaroring. W planach jest też oficjalna prezentacja pojazdu przed mieszkańcami Rzeszowa. Nad projektem pracują łącznie 22 osoby.

tb, moto.wp.pl

Szukasz niedrogich opon? Kliknij i sprawdź oferty! Dostawa gratis

d4hvkyc

Podziel się opinią

Share

d4hvkyc

d4hvkyc