Renault Sport R.S. 1: najszybszy nieoznakowany radiowóz świata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renault Sport R.S. 1: najszybszy nieoznakowany radiowóz świata
(Materiały prasowe)

Renault pręży muskuły. Francuska firma postanowiła wykorzystać fakt, że jest właścicielem Nissana i na bazie supersportowego GT-R-a stworzyła własne auto, które właśnie pokazała na targach w Moskwie. Samochód nazywa się Sport R.S. 1 i - według twórców - idealnie sprawdziłby się jako nieoznakowany radiowóz.

Tak naprawdę Renault Sport R.S. 1 to torowa wyścigówka. Bolid wykonano z karbonu, a nadwozie to monocoque. Waga pojazdu to niecałe 1,1 tony. Wszystkie podzespoły pochodzą z aut wyczynowych. Ceramiczne hamulce, sekwencyjna skrzynia biegów Sadev i szpera (mechanizm różnicowy) to tylko niektóre z nich.

Moc, która przenoszona jest na tylną oś, pochodzi z identycznego jak w Nissanie GT-R silnika sześciocylindrowego w układzie V (pojemność: 3,8 litra). Ma mniej mocy niż w oryginale, bo „tylko” 500. Wartość maksymalna momentu obrotowego to 600 Nm.

Samochód to oczywiście pokazówka Renault, dowód możliwości jakimi dysponuje firma. Postanowiono zatem nakręcić oryginalne wideo promujące koncept. Jego twórcy widzą R.S. 1 w roli... nieoznakowanego radiowozu, którym policjant ściga motocyklistę-pirata. Takie rzeczy naprawdę przyjemnie się ogląda.

MAK

**Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.