Pierwsza pomoc na motocyklu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza pomoc na motocyklu
(Lotos)
WP

*Motocyklowe Ratownictwo Medyczne ma nową Hondę. Oficjalne wręczenie kluczyków do nowego motocykla dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku odbyło się na początku tego tygodnia (23 lipca), a już dziś jest on wykorzystywany przez ratowników do pracy. LOTOS wraz z innymi gdańskimi firmami wsparł zakup nowej Hondy, która zastąpi używany od 10 lat motocykl Harleya Davidsona *

- Nowy motocykl pozwoli nam bardzo szybko dotrzeć z pomocą do poszkodowanego, co jest istotne zwłaszcza w tak zatłoczonym mieście, jakim jest Gdańsk. Najczęściej przyjeżdżamy na miejsce wypadku jeszcze przed karetką i jako zawodowi ratownicy medyczni od razu udzielamy pomocy - powiedział Tomasz Rogiński.

- Motocykl ma kilka zalet, jest przede wszystkim węższy niż samochód, model, który wybraliśmy jest szczególnie zgrabny, co pozwala poruszać się szybciej między samochodami, nie przeszkadzają w tym zintegrowane kufry, w których umieszczony jest niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy sprzęt taki jak w każdej karetce - dodaje Rogiński.

WP
(fot. Lotos)
Podziel się

Każdego dnia pogotowie odbiera około 120 wezwań. Ratunkowy motocykl jeździ na wezwania w sezonie od początku czerwca do końca sierpnia. - Pomoc od Grupy LOTOS uzyskaliśmy nie po raz pierwszy, współpraca trwa już kilka lat, jesteśmy wdzięczni, że również teraz, przy zakupie nowego motocykla, mogliśmy liczyć na wsparcie - powiedziała Mariola Kubiak, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku.

– Wszyscy mamy świadomość jak cenny jest czas dotarcia fachowej pomocy dla ratowania życia. Decyzję o dofinansowaniu Pogotowia Ratunkowego komisja ds. funduszu celowego, z którego środki pochodzą, podjęła jednogłośnie. Mamy nadzieję, że dzięki zakupionemu motocyklowi ratownicy będą docierali z pomocą zawsze na czas - powiedziała Katarzyna Sikorska reprezentująca Biuro Spraw Społecznych i CSR Grupy LOTOS S.A.

ml/

WP

Szukasz motocykla w dobrej cenie? Sprawdź najnowsze oferty!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP