Trwa ładowanie...
d2qxx9o

Pick-up od BMW i Mercedesa? Tak mógłby wyglądać

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pick-up od BMW i Mercedesa? Tak mógłby wyglądać
(Materiały prasowe)
d2qxx9o

Mercedes potwierdził, że będzie produkował samochód użytkowy - pick-upa. Czy bawarski konkurent Niemców - BMW - też powinien pójść tą drogą? Zastanawiają się nad tym fani motoryzacji na całym świecie.

Tak, na razie brzmi to jak science fiction albo dobry żart primaaprilisowy. Ale nie takie rzeczy miały miejsce w motoryzacji. Przypomnijmy tylko BMW z napędem na przód, które przez dekady było nie do pomyślenia, a dziś czeka na klientów w salonach. Albo czterocylindrową limuzynę (Klasa S). Albo terenówkę z litrowym silnikiem (Seat Ateca). Albo... przykłady można mnożyć.

Mercedes potwierdził, że pick-up ze Stuttgartu powstanie. Samochód ma bazować na nissanowskiej Navarze. Wciąż nie wiadomo, jak się będzie nazywał (być może GLT), kiedy możemy się go spodziewać i jak będzie wyglądał.

d2qxx9o

Są jednak tacy, którzy wybiegają w przyszłość poza te niewiadome. Należy do nich Theophilus Chin, sam siebie nazywający "motoryzacyjnym manipulatorem". Od dawna rysuje w komputerze auta, których nie ma, ale które mogłyby powstać. Trzeba przyznać, że czasami nieźle mu to wychodzi. A czasami bliski jest trafienia w dziesiątkę.

Tym razem żartowniś wziął się właśnie za pick-upa. Na bazie BMW X4 stworzył półciężarówkę, której nie powstydziłby się żaden rolnik. Farmerzy, w tym Polscy, mają przecież w swoich szeregach prawdziwych bogaczy (kiedyś nazwano by ich kułakami), którzy do ciągników Johna Deera albo Lamborghini i najnowocześniejszych maszyn, byliby w stanie dorzucić coś tak prestiżowego.

Nam wizja Theophilusa się podoba. A wy co sądzicie?

 (fot. Materiały prasowe)
((fot. Materiały prasowe))

Opr. Marcin Klimkowski

d2qxx9o

Podziel się opinią

Share
d2qxx9o
d2qxx9o