Odzyskano auta warte 1,4 mln

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odzyskano auta warte 1,4 mln
(Policja.pl)

Policja odzyskała 16 pojazdów wartych w sumie 1,4 mln zł, skradzionych w Polsce, Niemczech, Austrii i we Włoszech. Wśród aut były m.in. luksusowe audi A8, audi Q7 oraz Lexus. Zatrzymano 12 osób, które korzystały z kradzionych samochodów.

(fot. Policja.pl)
Podziel się

Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej policji Aleksandra Malinowska, auta zostały odnalezione w czasie pięciodniowej akcji przeprowadzonej na terenie województwa pomorskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Funkcjonariusze nie chcą zdradzić, skąd mieli informacje o miejscach, w których znajdowały się skradzione auta. To efekt naszych działań operacyjnych, więcej powiedzieć nie mogę, bo sprawa jest rozwojowa, to dopiero jej początek - powiedziała Malinowska i dodała, że funkcjonariusze ustalają, kto kradł pojazdy.

Śledczy ustalają też w jaki sposób użytkownicy kradzionych aut weszli w ich posiadanie i czy byli świadomi ich pochodzenia - poinformowała Malinowska.

(fot. Policja.pl)
Podziel się

Oprócz aut osobowych wśród odzyskanych pojazdów są też trzy ciągniki siodłowe. Większość pojazdów miała przerobione numery identyfikacyjne. W trakcie przeszukań funkcjonariusze znaleźli podrobione dokumenty, na podstawie których niektóre auta zostały zarejestrowane.

Co do części aut policja podejrzewa, że ich prawowici właściciele zgłosili fikcyjne kradzieże. Funkcjonariusze przypuszczają, że w tych przypadkach mogło dojść do wyłudzenia odszkodowań.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.