Trwa ładowanie...
ycipk-3e3psk

Nissan Note zniknie z Europy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nissan Note zniknie z Europy
(zdjęcie producenta)
ycipk-3e3psk

Druga generacja Nissana Note zadebiutowała w 2012 roku, ale już niedługo zniknie z salonów – przynajmniej tych w Europie. Wszystko przez spadek zainteresowania modelem i wewnętrzną konkurencję.

Nissan Note to minivan segmentu B i konkurent takich modeli jak Opel Meriva czy Ford B-Max. Produkowany jest w Japonii, Meksyku i w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Jednak w tym ostatnim zakładzie już niezbyt długo. Na wiosnę 2017 roku Nissan zaplanował zakończenie europejskiej produkcji Note’a.

Powodów takiej decyzji jest kilka. Przede wszystkim kiepskie wyniki sprzedaży tego modelu. Segment miejskich MPV w rekordowym momencie wynosił w Europie 1,1 mln samochodów, ale do dziś zmniejszył się niemal o połowę. Dodatkowo sam Note nie cieszy się dużą popularnością i jest najgorzej sprzedającym się popularnym modelem marki (czyli nie licząc np. samochodów sportowych) – przez pierwsze osiem miesięcy 2016 roku kupiło go tylko 24 800 osób.

ycipk-3e3psk

W rozmowie z „Automotive News Europe” Guillaume Cartier, szef sprzedaży Nissana w Europie zauważył, że w ofercie nie ma miejsca na trzy modele podobnej wielkości (Note’a, Micrę i Juke’a). Dlatego wraz z wprowadzeniem do oferty nowej Micry, jeden samochód może zostać wycofany ze sprzedaży. Jak chwali się Nissan, sama Micra to zupełnie nowa konstrukcja, która ma zapewnić powrót do popularności po niezbyt udanej czwartej generacji. A to spowoduje tylko dalszy spadek zainteresowania Note'em.

sj

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e3psk

ycipk-3e3psk
ycipk-3e3psk