Kubica i Sordo w Citroenach najlepsi w Rajdzie Niemiec

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kubica i Sordo w Citroenach najlepsi w Rajdzie Niemiec
(Materiały prasowe)
WP

Kierowcy Citroenów okazali się najszybsi w Rajdzie Niemiec. Robert Kubica zwyciężył w kategorii WRC2 a Dani Sordo - w "generalce".

W 100 proc. asfaltowy rajd był dla naszego kierowcy nowym wyzwaniem. Kubica był najszybszy na obu pierwszych czwartkowych OS-ach i uplasował się na czele stawki z 15 s przed Elfynem Evansem. Następnego dnia rywalizacja rozgrywała się na serpentynach wokół mozelskich winnic. Podczas pierwszej pętli w piątek Kubica miał problemy z hamulcem ręcznym, co sprawiło że był nieco wolniejszy. Musiał czasem nawet używać biegu wstecznego aby pokonać ciaśniejsze zakręty. Po południu Polakowi udało się wygrać jeszcze 3 odcinki, ale znów nie omijały go przygody - po przejeździe przez gwałtowny uskok urwał się spoiler, wybijając jednocześnie tylną szybę. Po zakończeniu oesu zawodnicy sami naprawiali uszkodzenia, ale w ferworze walki niedokładnie zamknęli klapę, która otworzyła się tuż po starcie do następnej próby.

Trzeciego dnia kompletnie mienił się krajobraz, a wraz z nim warunki. Winnice ustąpiły miejsca reńskim lokalnym drogom i poligonowi w Baumholden. Dzień przebiegał pod znakiem zaciętej rywalizacji pomiędzy Kubicą a Evansem w WRC2. Zawodnicy 4-krotnie wyrywali sobie prowadzenie. O ostatecznym rezultacie miały zadecydować dwa niedzielne oesy rozgrywane w trudnych, deszczowych warunkach. Na pierwszym z nich Kubica uzyskał świetny rezultat umacniając się na prowadzeniu z przewagą 10 s. Ostatni miał dramatyczny przebieg. - Słyszałem niepokojące odgłosy z układu napędowego i bałem się, że nie dojedziemy do mety. Ostatecznie udało się osiągnąć linię mety i zająć 5 miejsce w "generalce". Jestem bardzo zadowolony z tego rezultatu - powiedział Kubica.

WP
(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Dla Daniego Sordo było to pierwsze zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Odbyło się to za cenę zażartej walki toczonej do ostatnich metrów. Triumf stanowi 13-stą z rzędu wygraną zespołu Citroen Racing w Niemczech, dwunastą od kiedy ta impreza jest zaliczana do kalendarza WRC. Trzecia pozycja przypadła załodze Hirvonen/Lehtinen. Dzięki temu zespół Citroen Total Abu Dhabu World Rally Team odrobił większą część strat punktowych, dzielących go od prowadzenia w bieżącym sezonie w klasyfikacji producentów.

Z 5 rajdami na koncie Kubica stanął na czele klasyfikacji WRC2, wyprzedzając o 8 punktów następnego w kolejności zawodnika. Sordo zajmuje w "generalce" mistrzostw 4 miejsce (96 punktów) zaś Hirvonen jest piąty (88 punktów). Pierwsza lokata należy do Sebastiena Ogiera (184 punkty).

WP

Źródło: Citroen

ll/moto.wp.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP