Kluczyki? Karta? To przeżytek. W Volvo wystarczy smartfon.

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kluczyki? Karta? To przeżytek. W Volvo wystarczy smartfon.
(zdjęcie producenta)

Volvo będzie pierwszym producentem, oferującym swoich autach możliwość obsługi pojazdu za pomocą aplikacji w telefonie. Od 2017 r. nowe modele szwedzkiego producenta będą wyposażane w tego typu rozwiązanie.

Klienci marki, wraz z zakupem samochodu, będą mogli zainstalować w swoim smartfonie specjalną aplikację, pozwalająca na dostęp do auta oraz uruchomienie go. Kluczyki nie będą już do tego potrzebne. Cyfrowy klucz będzie komunikować się z systemem samochodu za pomocą sieci Bluetooth.

Korzystając z nowej technologii, kierowca Volvo będzie mógł zaprogramować dostęp do więcej niż jednego samochodu tej marki, w zależności od swoich potrzeb. Dzięki aplikacji otrzyma możliwość zarezerwowania, opłacenia i dostępu do aut Volvo w dowolnej wypożyczalni oferującej takie auta. Telefon, za pomocą systemu lokalizacji, pomoże mu także odszukać wynajęte auto np. na lotniskowym parkingu.

Współdzielenie samochodu, np. w ramach jednej rodziny, również będzie zdecydowanie łatwiejsze. Właściciel samochodu może udostępniać wygenerowany kod, który pozwoli na korzystanie z jego auta, ale będzie miał także możliwość monitorowania trasy i jego lokalizację.

**Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.