Kia K9: luksusowa limuzyna z Korei

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kia K9: luksusowa limuzyna z Korei
(zdjęcie producenta)
WP

W Europie koreańskie marki kojarzą się z tanimi i niekoniecznie dużymi samochodami. Na rodzimym rynku jednak Kia i Hyundai oferują modele ze wszystkich klas - w tych najwyższych. Dlatego nowy model K9 nie jest niespodzianką. Za to będzie znaczącym krokiem naprzód w rozwoju marki.

W odróżnieniu od wcześniejszych koreańskich limuzyn Kia K9 nie odstrasza wyglądem. Koreańscy projektanci wybrali jednak bardzo łatwą metodę - skopiowali konkurencję. Patrząc na K9 bardzo łatwo zauważyć podobieństwo do BMW serii 5 i 7, a do tego dodano nieco Lexusa i Toyoty. Dzięki temu Kia otrzymała ładne klasyczne nadwozie, które powinno spodobać się klientom kupującym duże limuzyny. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Koreańczycy poprawili niemiecki projekt.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się
WP

Przedstawiciele Kii tłumaczą, że K9 jest pierwszą dużą limuzyną, w której nie szukano kompromisów dotyczących wyglądu i użytej technologii. W ten sposób Kia chce pokazać, że nie jest tanią marką robiącą brzydkie auta. Model K9 będzie samochodem wielkości BMW serii 7 i Mercedesa Klasy S i w ten sposób uzupełni gamę sedanów koreańskiego producenta. Flagowy model ma stać się wizytówką marki.

Na razie niewiele wiadomo o stronie technicznej nowego samochodu. Najprawdopodobniej będzie to bliźniaczy model Hyundaia Genesis, co oznacza wykorzystanie tej samej platformy. Można też spodziewać się, że oba modele otrzymają te same silniki, czyli V6 o pojemności 3,8 l oraz V8 4,6 l i 5,0 l. Kia K9 (pod zmienioną nazwą) będzie oferowana wielu rynkach całego świata.

sj

Sprawdź najnowsze oferty samochodów Kia! Kliknij i zobacz, czy warto kupić!

WP
Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP