Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
kask na motor
Artykuł Sponsorowany
05-12-2022 16:36
Artykuł sponsorowany ATM-MOTOCYKLE

Jak wybrać kask motocyklowy?

Sezon motocyklowy powoli się kończy, co oznacza, że to idealny czas na zakup produktów z wyprzedaży sezonowych. Zbliżający się Black Friday również sprzyja zakupowemu szaleństwu. Jeśli w Twoim garażu stoi motocykl, a Ty przymierzasz się do zakupu nowego kasku, koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

 Źródło: materiały partnera
d1e4jp3
d1e4jp3

Czas na zakup kasku motocyklowego

Na zakupie kasku motocyklowego nie należy nadmiernie oszczędzać. Powinien być o wysokiej jakości, solidny, zapewnić jak najlepszą ochronę. W wielu przypadkach może uratować życie lub przynajmniej uchronić przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Nie należy wobec tego kierować się przede wszystkim tym, aby kupić tani kask motocyklowy. Lepiej zapłacić nieco więcej pieniędzy i wybrać produkt renomowanej marki, który posiada wszystkie wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Jak wybrać kask motocyklowy?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów kasków dla motocyklistów. Istotne będzie dobranie akcesorium do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dobrze dopasowany kask to podstawa, aby zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa. Sporą popularnością cieszą się kaski otwarte ze względu na ich komfortowe zakładanie i zdejmowanie. Jeśli ktoś jeździ głównie po mieście, nie osiąga dużych prędkości, to model otwarty jest dla niego odpowiedni. Trzeba oczywiście mieć na uwadze, że nie zapewnia on wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Szczękę chroni wyłącznie wizjer. Dla motocyklisty zdecydowanie lepszy będzie kask integralny, który skutecznie zabezpiecza całą głowę. Jest to uniwersalne rozwiązanie, który sprawdzi się także na skuter, chopper itd. Wyróżnia się kaski integralne typowo turystyczne i sportowe.

Jeszcze innym rozwiązaniem są kaski szczękowe. W ich przypadku możliwe staje się odsłonięcie twarzy bez konieczności ściągania całego akcesorium, wystarczy podnieść przyłbicę. Dużym plusem będzie również możliwość udzielenia pomocy medycznej poszkodowanemu bez ściągania kasku. Nie będzie on przeszkadzał nawet w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ciekawą opcją są także kaski enduro dla osób, które cenią sobie lekkość, liczą na skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym, gałęziami i kamieniami. Kask enduro można poznać po daszku, wysuniętej i wzmacnianej szczęce. Jeśli ktoś nie jeździ wyłącznie po szosie, to będzie to dla niego świetne rozwiązanie. Dostępne są również kaski modułowe, czyli otwarte z odpinaną szczęką. Wspaniale sprawdzą się na trasach wielokilometrowych.

Artykuł sponsorowany ATM-MOTOCYKLE
d1e4jp3
d1e4jp3
Więcej tematów