Infiniti Q30 Concept: wizja przyszłych kompaktów marki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Infiniti Q30 Concept: wizja przyszłych kompaktów marki
(Materiały prasowe)
WP

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie zadebiutował koncepcyjny Infiniti Q30. Samochód ten jest wizją przyszłych luksusowych modeli kompaktowych marki.

Samochody te mają być adresowane do nowej generacji klientów klasy premium. Z prognoz wynika, że światowy segment luksusowych samochodów kompaktowych ma odnotować znaczący wzrost wraz z pojawieniem się młodszych, zamożnych klientów. Podczas premiery obecny był naczelny dyrektor stylistyki Infiniti, Alfonso Albaisa. - Koncept Q30 z założenia wymyka się wszelkim kategoryzacjom. Będąc unikalną mieszanką elementów coupe, hatchbacka i crossovera ma on przypaść do gustu młodszym klientom, którzy nie chcą tkwić w tradycji ale pragną łamać konwenanse i tworzyć własny katalog unikalnych rozwiązań - powiedział.

WP

Projektantom dano swobodę kreślenia odważniejszych, bardziej zmysłowych kształtów uwypuklających zarówno sportowy charakter, jak i wręcz figlarność auta. Q30 Concept jest prekursorem stylistycznym przyszłego modelu, który ma być dla marki pojazdem określanym mianem "entry level". Już wcześniej zapowiedziano, że produkcja rozpocznie się w 2015 r. w angielskim Sunderland.

Premiera Q30 Concept nie była jedynym wydarzeniem, które zaserwowało podczas Salonu we Frankfurcie Infiniti. Poznaliśmy ceny sportowego sedana Q50 - w Polsce będzie można go zakupić za kwotę rozpoczynającą się od 144 000 zł.

Źródło: Infiniti

WP

ll/moto.wp.pl

Rejestratory samochodowe w niskich cenach. Zobacz oferty!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP