Genewa 2011: Alfa Romeo 4C Concept

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Genewa 2011: Alfa Romeo 4C Concept
(zdjęcie producenta)
WP

Podczas 81. Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie ma miejsce debiut modelu Alfa Romeo 4C Concept. Ten kompaktowy "supercar" posiada "duszę" prawdziwego sportowego samochodu.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Nowa koncepcyjna wersja Alfy prezentuje klasyczną formułę dwuosobowego samochodu coupe z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem, o długości około 4 metrów i rozstawie osi mniejszym niż 2,4 metra.

WP

Technologia i materiały zastosowane w Alfie Romeo 4C Concept wywodzą się z modelu 8C Competizione - włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła - oraz modeli Alfa Romeo dostępnych obecnie w sprzedaży: benzynowy silnik o pojemności 1750 z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, skrzynia biegów "Alfa TCT" z podwójnym suchym sprzęgłem oraz selektor kontroli dynamicznej pojazdu Alfa DNA.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów udało się diametralnie obniżyć wagę pojazdu. Wewnątrz, tam gdzie znajduje się przestrzeń dla kierowcy i pasażera, nadwozie w całości wykonane jest z włókna węglowego, zaś konstrukcję tylnej ramy i klatki bezpieczeństwa wykonano z aluminium. Wynik końcowy to znaczne ograniczenie masy, wynoszącej mniej niż 850 kg, jak również optymalizacja środka ciężkości pojazdu, co bardzo korzystnie wpływa na zwrotność i sterowność na wymagających trasach.

Pod maską znajdziemy 4-cylindrowy benzynowy silnik turbo 1750 o mocy ponad 200 KM. Jednostka ta jest już montowana w niektórych produkowanych modelach, np. Giulietta Quadrifoglio Verde. Jego zaletami są najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, jak bezpośredni wtrysk paliwa, podwójny, ciągły wariator faz rozrządu, turbosprężarka oraz system "Scavenging", który zapewnia bardzo szybką reakcję silnika i redukuje efekt tzw. "turbo dziury".

WP

Silnik ten współpracujący z nową, automatyczną skrzynią biegów "Alfa TCT" z podwójnym suchym sprzęgłem, wprowadzoną na rynek zaledwie kilka miesięcy temu w Alfie Romeo MiTo, a wkrótce również w modelu Giulietta. Pozwala ona Alfie Roemo 4C Concept na osiągnięcie maksymalnej prędkość ponad 250 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km w poniżej 5 sekund.

Samochód ten nie jest jedynie marketingową stylizacją stworzoną specjalnie na targi motoryzacyjne. Będzie on dostępny w sprzedaży w roku 2012, a jego celem jest wzmocnienie globalnego rozwoju marki Alfa Romeo.

mz

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP