Ferrari 335 Sport Scaglietti: Messi przelicytował Ronaldo?

Ferrari 335 Sport Scaglietti: Messi przelicytował Ronaldo?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Czyżby rywalizacja dwóch największych postaci współczesnego futbolu przeniosła się poza murawę? Obydwaj sportowcy mieli wziąć udział w aukcji wyjątkowego samochodu - Ferrari 335 Sport Scaglietti z 1957 roku. Auto osiągnęło rekordową cenę, a jego nabywcą jest podobno piłkarz Barcelony.

Zabytkowe samochody to gratka nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale też osób posiadających nadwyżki kapitału. Taki pojazd może być pewną i bardzo opłacalną inwestycją. Bez wątpienia tak właśnie będzie z Ferrari 335 Sport Scaglietti z 1957 roku, które kilka dni temu znalazło nowego właściciela. Anonimowa osoba zapłaciła za niego nieco ponad 32 mln euro i w ten sposób pobiła motoryzacyjny rekord. Jeszcze nikt nie zapłacił tyle za samochód na licytacji. Droższe było tylko inne Ferrari - 250 GTO, za które w 2013 roku zapłacono 52 mln dolarów. Była to jednak transakcja o prywatnym charakterze. Poprzedni właściciel Ferrari 335 Sport Scaglietti, włoski biznesmen, sugeruje, że auto kupił Lionel Messi, a jednym z jego adwersarzy podczas licytacji był Christiano Ronaldo. Piłkarze nie potwierdzają jednak tych rewelacji.

Dlaczego samochód, który wystawiono w licytacji, osiągnął tak wysoką cenę? Auto ma za sobą ciekawą historię rajdową. Za jego kierownicą Stirling Moss w 1958 roku zwyciężył w Grand Prix Kuby. To również pierwszy w historii pojazd, któremu podczas wyścigu Le Mans udało się osiągnąć średnią prędkość okrążenia wynoszącą 200 km/h.

tb/

**Wycieraczki Bosch już od 14,96 zł. Sprawdź! >>**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.