Trwa ładowanie...
ycipk-4joevj

Debiut nowej platformy Toyoty

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debiut nowej platformy Toyoty
(Materiały prasowe)
ycipk-4joevj

W styczniu w salonach pojawi się czwarta generacja Toyoty Prius. Wraz z kolejnym wcieleniem pierwszej produkowanej masowo hybrydy debiutuje nowa platforma japońskiego koncernu - TNGA.

TNGA to skrót od Toyota New Global Architecture. Oznacza ona radykalne zmiany w systemie produkcji, obejmujące proces projektowania i wytwarzania samochodów, nową konstrukcję fabryk oraz wiele na nowo opracowanych części, w tym modułowych napędów. Planowane jest wdrożenie pięciu platform różnej wielkości, na których powstaną następne generacje całej gamy modelowej Toyoty.

Pierwsza platforma TNGA debiutuje w najnowszym Priusie. Dzięki niej udało się zwiększyć sztywność nadwozia o 60 proc. względem poprzedniego modelu, dzięki zastosowaniu technologii zgrzewania laserowego do łączenia elementów. Zmniejszyła się odległość między punktami zgrzewania, a tym samym uzyskano większą liczbę zgrzewów. Na wzrost sztywności nadwozia wpłynęła także wprowadzenie do ramy struktur pierścieniowych, zastosowanie klejenia oraz większe wykorzystanie tłoczonych na gorąco blach ze stali wysokowytrzymałej (z 3 proc. w poprzedniej generacji do 19 proc. w obecnej).

ycipk-4joevj

Nowa platforma obniżyła środek ciężkości, maskę silnika i linię okien, dzięki czemu poprawiła się widoczność oraz aerodynamika. Siedziska foteli umiejscowiono o 59 mm niżej niż poprzednio, co zdaniem inżynierów Toyoty pozwoli utrzymać kierowcy bardziej naturalną pozycję. Innymi ciekawymi rozwiązaniami są nowe, wielowahaczowe zawieszenie tylnych kół oraz sterowany elektronicznie hydrauliczny system wspomagania hamulców, który współpracuje z systemem odzyskiwania energii z hamowania.

ll

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

ycipk-4joevj
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4joevj

ycipk-4joevj
ycipk-4joevj