ycipk-1vb3ys
Wiadomości

Dacia Citadine: najtańszy nowy samochód

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dacia Citadine: najtańszy nowy samochód
(zdjęcie producenta)
ycipk-1vb3ys

Czasem zastanawiamy się ile może kosztować najtańszy nowy samochód spełniający coraz ostrzejsze europejskie normy. Jeśli potwierdzą się pierwsze doniesienia to Dacia zaskoczy wszystkich i wręcz znokautuje konkurencję. Mały model Citadine ma kosztować 5 000 euro, czyli nieco ponad 20 000 zł.

Niedawno na rynku najmniejszych samochodów mieliśmy dwie ważne premiery - Volkswagena up! (wraz ze Skodą Citigo i Seatem Mii) oraz nowego Fiata Pandę. Cenniki obu tych samochodów zaczynają się od ponad 30 tys. zł. Nie tak dużo, szczególnie jeśli popatrzymy na Volkswagena, gdzie samo logo na masce ma swoją wartość. Jednak już taki up! jest bardzo podstawowym samochodem, w którym oszczędności widać na każdym kroku. Jak Dacia chce zrobić auto jeszcze o 10 tys. zł tańsze? Nie wiadomo.

O modelu Citadine wiadomo niewiele. Będzie to auto wielkości Renault Twingo i można się spodziewać bliskiego pokrewieństwa między tymi modelami. Mała Dacia będzie miała 5-drzwiowe nadwozie, które spocznie na zupełnie nowej płycie podłogowej -ma ona też trafić do innych nadchodzących modeli francuskiego koncernu.

ycipk-1vb3ys

Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale pierwsze plotki mówią o tym, że pod maską znajdą się trzy wersje 3-cylindrowego silnika o pojemności 0,9 l. Najsłabsza odmiana ma mieć 60 KM, pośrednia 75 KM, a najmocniejsza 95 KM.

Jeśli Dacia faktycznie będzie w stanie oferować nowy model tak tanio (a przynajmniej taniej niż cała konkurencja), to sukces wydaje się pewny.

sj

Chcesz sprowadzić auto z zagranicy? Sprawdź, co powinieneś zrobić!

ycipk-1vb3ys
Polub WP Moto
ycipk-1vb3ys
ycipk-1vb3ys