Wiadomości
14-03-2016 (15:24)

BOR kupił nowe limuzyny dla VIP-ów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BOR kupił nowe limuzyny dla VIP-ów
(zdjęcie producenta)

Ponad 8 milionów złotych Biuro Ochrony Rządu zapłaci za kontrakt, przewidujący dostarczenie 20 samochodów osobowych przeznaczonych do transportu VIP-ów. Wybrano firmę oferującą modele Porsche oraz Audi.

Tym razem chodzi o reprezentacyjne limuzyny dla osób, które maja prawo korzystać z pojazdów BOR, ale nie o samochody opancerzone. Przetarg w tej sprawie został ogłoszony w styczniu tego roku, a auta mają zostać dostarczone do czerwca. Przy ustalonej kwocie zakupu, BOR zapłaci za każde z nich średnio ok. 400 tys. złotych.

Z oferowanych przez zwycięzcę przetargu, jedynym modelem spełniającym warunki (auto o długości min. 5.2 m, moc silnika ponad 408 KM) jest Audi A8L. Limuzyna ma 5265 mm długości i jest dostępna z dwoma silnikami benzynowymi zgodnymi ze specyfikacją - 435-konnym 4.0 TFSi lub 500-konnym W12 o pojemności 6.3 l. Cennikowo, za najtańszą wersję trzeba zapłacić min. 484 500 zł. Zgodnie z zamówieniem BOR auta maja mieć pełne wyposażenie dodatkowe, łącznie z systemami video, lodówkami i łącznością cyfrową.

A8L w wersji 4.0 TFSi standardowo dostępne jest z napędem obu osi Quattro, przenoszonym przez 8-biegową skrzynię automatyczną i aktywnym, pneumatycznym zawieszeniem. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 4,6 sek. W skład wyposażenia samochodu mogą wchodzić m.in. elektrycznie domykane drzwi, aktywny tempomat z systemem radarów i układem autonomicznego hamowania przed przeszkodą oraz utrzymania pasa jazdy, system autonomicznego parkowania, reflektory matrycowe LED, a także system infotainment firmy Bang & Olufsen - z 19 głośnikami o łącznej mocy 1400 W, tunerem cyfrowym TV i zmieniarką DVD.

BC

**Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.