Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Alkomat - kontrola trzeźwości w zasięgu ręki

Spożywanie alkoholu to tradycyjnie towarzyszy nam podczas takich okazji jak Święta, Sylwester, Karnawał czy spotkania rodzinne. Zakrapiane biesiady to po prostu element tradycji. Równie chętnie sięgamy po alkohol podczas letnich przyjęć grillowych oraz wypadów nad wodę. Dlatego jeśli jesteś kierowca, warto, abyś miał możliwość zbadania poziomu alkoholu we krwi. Najlepiej zawsze pod ręką.
Share
Alkomat - kontrola trzeźwości w zasięgu ręki
Alkomat - kontrola trzeźwości w zasięgu rękiŹródło: Pixabay
d1u5w0t

Dlaczego warto mieć alkomat?

W Polsce i na świecie ciągle słyszy się o wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Ofiarami są w nich najczęściej niewinni ludzie, którzy stanęli na drodze pijanego kierowcy. Częste kontrole policyjne podczas świątecznych okresów to niestety niewystarczający powód dla wielu kierowców, aby odmówić sobie symbolicznego kieliszka. Dlatego warto mieć przy sobie alkomat, aby zawsze mieć pewność, że możemy wsiąść za kierownicę.

Co grozi za jazdę po alkoholu?

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu może być nie tylko niebezpieczne, ale również dotkliwe w skutkach. W zależności od tego, w jakim stanie jest nietrzeźwy kierowca w trakcie kontroli, może stracić prawo jazdy, otrzymać zakaz prowadzenia pojazdu, ponieść dotkliwą karę finansową lub nawet pójść do więzienia. Posiadanie alkomatu w prosty sposób pozwala wyeliminować zagrożenie spowodowania wypadku oraz nieprzyjemności prawne.

d1u5w0t

Rodzaje alkomatów

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów alkomatów wykorzystujących do pomiarów różne technologie. Urządzenia różnią się w zakresie czułości i dokładności wyniku oraz ceny. Prezentujemy najpopularniejsze modele, które pomogą Ci przeprowadzić kontrolę trzeźwości, zanim podejmiesz decyzję o ty, aby usiąść za kółkiem.

Alkomat z sensorem elektrochemicznym

Urządzenia posiadają niezwykle czułe sensory zbudowane ze stopu platyny, dzięki czemu są trwałe oraz precyzyjne. Alkomat umożliwia częste wykonywanie pomiarów i wymaga przeprowadzenia kalibracji raz w roku

d1u5w0t

Alkomat z sensorem spektrometrycznym (podczerwień)

To stacjonarne urządzenie, które można znaleźć na posterunkach policji lub w szpitalach. Do wykonania pomiaru alkomat wykorzystuje spektrum podczerwienie, dając w efekcie pozytywny lub negatywny wynik.

Alkomat półprzewodnikowy

To najpopularniejszy i najtańszy model przeznaczony do domowego użytku. Wykonując badanie, pamiętaj, żeby odczekać kilka minut po jedzeniu i picu. Cena urządzenia ma zwykle wpływ na jego dokładność oraz wymaganą częstotliwość kalibracji.

Artykuł sponsorowany

d1u5w0t

Podziel się opinią

Share
d1u5w0t
d1u5w0t
Więcej tematów