Trwa ładowanie...
d4a2o1j

6 mln hybryd Toyoty i Lexusa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
6 mln hybryd Toyoty i Lexusa
(zdjęcie producenta)
d4a2o1j

31 grudnia 2013 r. sprzedano 6-milionową hybrydę Toyota Motor Corporation. Kolejny milion został przekroczony w rekordowo krótkim czasie - 9 miesięcy.

Toyota w 80 krajach świata sprzedaje obecnie 24 modele z napędem hybrydowym i jeden pojazd typu Plug-in Hybrid. W ciągu kolejnych dwóch lat planowane jest wprowadzenie na rynek 15 nowych modeli hybrydowych, m. in. Harrier Hybrid w Japonii i Highlander Hybrid w USA. Firma zamierza również stopniowo wprowadzać technologię hybrydową na kolejne rynki.

Z wyliczeń Toyoty wynika, że do końca ubiegłego roku hybrydy pozwoliły oszczędzić 15 mln ton benzyny i obniżyć o 41 mln ton emisję CO2. Trwają szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe, w wyniku których w przyszłości poszerzana będzie gama hybryd, wzrosną ich osiągi i konsekwentnie obniżane będzie zużycie paliwa.

d4a2o1j

W Polsce oferowanych obecnie jest 5 modeli hybrydowych Toyoty (Yaris Hybrid, Auris Hybrid, Auris Touring Sport Hybrid, Prius, Prius+), jeden model typu Plug-in Hybrid (Prius Plug-in) oraz 5 hybryd Lexusa (CT200h, IS300h, GS300h, GS450h, RX450h, LS600h. W 2013 r. sprzedano na naszym rynku ponad 2 000 samochodów hybrydowych obu marek.

Historia tego napędu rozpoczęła się w marcu 1997 r., gdy zaprezentowano system hybrydowy. W kwietniu tego samego roku w salonach pojawił się Coaster Hybrid EV (tylko w Japonii), natomiast w październiku miał miejsce globalny debiut rynkowy modelu Prius.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d4a2o1j

Podziel się opinią

Share

d4a2o1j

d4a2o1j