Telefon może coraz więcej. Niebawem zastąpi kluczyki od samochodu.

2016.03.21 11:07 Newsrm.TV 1 opinia

Polub WP Moto

a a a

Zamiast kluczyka do uruchomienia samochodu wystarczy telefon. Smartfon będzie rozpoznany przez system samochodu jako zwykły kluczyk. Rozwiązanie ma być dostępne dla klientów Volvo już w przyszłym roku.

Nowa aplikacja, do której dostęp otrzymają klienci, będzie pełnić dokładnie taką samą rolę, jak stosowane dotychczas kluczyki do samochodu. Dzięki niej możliwe będzie otwarcie i zamknięcie centralnego zamka auta, jak również samej tylnej klapy oraz rozruch silnika.

- W tej chwili system Volvo On Call łączy się z samochodem za pomocą sieci GSM. To znaczy, że mogę uruchomić samochód albo go zamknąć ze znacznej odległości. Dzieje się tak dlatego, że auto ma własną kartę SIM i jest traktowane przez sieć telefonii komórkowej jako aparat telefoniczny - mówi Stanisław Dojs, PR manager w Volvo Car Poland.

Wykorzystując aplikację można będzie także zarezerwować i opłacić wynajem auta, a następnie otrzymać cyfrowy klucz do niego, już wewnątrz programu. Dzięki temu będzie wystarczyło zlokalizować samochód za pomocą sygnału GPS, a następnie otworzyć i uruchomić go omijając czasochłonne kolejki w punkcie wynajmu auta, na lotnisku lub na dworcu.

Kolejną z oferowanych opcji będzie udostępnianie cyfrowego klucza do Volvo innym osobom, takim jak członkowie rodziny, współpracownicy, czy komukolwiek innemu, kto używa smartfona i cieszy się wystarczającym poziomem zaufania właściciela pojazdu.

Testy technologii będą prowadzone wiosną wraz z firmą Sunfleet na szwedzkim lotnisku w Goeteborgu, gdzie oferowane będą pierwsze samochody na wynajem bez kluczyków, dostępne poprzez nową aplikację. Auta szwedzkiej marki wyposażone w to rozwiązanie trafią do klientów w 2017 r. Oczywiście nadal będzie można zamówić tradycyjne kluczyki.


Newsrm.tv/BC

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Przeczytaj na forum: Dobry lakiernik Warszawa


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ulencja 2016-03-23 (17:48) 7 miesięcy 2 dni 14 godzin i 1 minutę temu

bardzo ciekawy pomysł ze strony volvo, jak widać, telefony zmierzają w kierunku coraz większej użyteczności, a volvo jak zwykle wiedzie prym w nowinkach technicznych

odpowiedz

  • Kup nowe

Katalog samochodów - najpopularniejsze modele