Kubica kontra las

Kubica kontra lasŹródło: WP.PL
d1waxcf
d1waxcf

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 stoi pod wielkim znakiem zapytania. Polski kierowca marzy o tym, aby znów ścigać się w F1. Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, twierdzi że jest gotowy, aby móc ścigać się na 80% torów. Wierzmy, że na pewno zobaczymy go jeszcze w najszybszych wyścigach samochodowych.

Tymczasem Robert pokazuje swoją świetną formę w rajdach samochodowych. W rozpoczętym 1 czerwca rajdzie Grecji został sklasyfikowany na pierwszym miejscu w swojej klasie i 11 w generalce. Kolejny wyścig był dla niego niemniej udany , we Włoszech dojechał na metę pierwszy w klasie WRC-2 i jako 9 w klasyfikacji generalnej.

Troszeczkę szczęścia zabrakło w Finlandii. Tu Polak wywalczył bardzo dobre drugie miejsce w WRC-2. W zajęciu miejsca na podium Robertowi nie przeszkodziły nawet drzewa, które zostały ścięte przez jego Citroena DS3 RRC niczym włosy na głowie przez maszynkę do strzyżenia.