Chmielewski i Gerber zwycięzcami rozgrywek Citroena

Chmielewski i Gerber zwycięzcami rozgrywek CitroenaŹródło: PAP/Marek Wicher
d2x3pqc
d2x3pqc

22 Rajd Dolnośląski zakończył tegoroczne zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz w Citroen Racing Trophy Polska 2012. Zwycięzcą tych drugich rozgrywek została załoga Chmielewski/Gerber.

Uzbierali oni 45 punktów, o 5 więcej niż druga w klasyfikacji ekipa Kornicki/Hundla. Na najniższym stopniu podium stanęli Radosław Raczkowski z Łukaszem Gwiazdą. Czwarte miejsce przypadło Tomaszowi Grycowi pilotowanemu przez Michała Kuśnierza zaś piąte załodze Żerebecki/Machela. Na szóstym miejscu sklasyfikowani zostali Jan Cerny z Pavlem Kohoutem, wystąpili oni jednak jedynie podczas Rajdu Polski.

W grupie R, czyli klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś, zarówno w Rajdzie Dolnośląskim jak i całym sezonie stanęły załogi Citroenów DS3R3. Pierwsze miejsce również przypadło Chmielewskiemu, zaś tuż za nim uplasowali się Raczkowski z Gwiazdą, co jest ich największym dotychczasowym sukcesem. Trzecia lokata przypadła Szymonowi Kornickiemu.

Wiadomo, że ostatni występ za kierownicą C2R2 Max zaliczyła załoga Gryc/Kuśnierz. Jego miejsce zajmie nowa broń - DS3R1. O zmianie auta myśli też Tomasz Żerebecki - prawdopodobnie przesiądzie się on w przyszłym sezonie do modelu DS3R3.