Mercedes AMG SLS GT3 ponownie na podium

Mercedes AMG SLS GT3 ponownie na podiumŹródło: Materiały prasowe
d9s5utx
d9s5utx

Piotr Krawczyk zasiadający za kierownicą Mercedesa AMG SLS GT3 zajął bardzo dobre miejsca w dwóch wyścigach rozgrywanych na torze Hungaroring.

W sobotę zajął on pierwsze miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski, Węgier i Czech oraz drugie w klasyfikacji FIA CEZ, Słowacji i pucharze ESET V-4 Cup. Podczas pierwszego wyścigu Krawczyk ruszał z 5 pola, na starcie jednak nie stawiły się dwa poprzedzające samochody. Po chwilowym spadku na początku wyścigu na 9 pozycję przebił się on jednak na drugim miejscu.

- Kwalifikacje zakończyliśmy na dobrej pozycji, jednak błąd na starcie zepchnął nas na 9 miejsce. Już po 10 minutach mozolnego przebijania się i ostrej walce z kierowcą Ferrari 4S8 GT3 uplasowaliśmy się na 2 miejscu. Prowadzący Miro Konopka z Bratysławy był poza zasięgiem - powiedział Krawczyk.

Drugiego dnia zespół ruszał z 4 pola, a na starcie nie stawiła się tym razem Alpina B6. Wyścig rozpoczął się na końcu prostej startowej. Krawczykowi udało się uniknąć zderzenia i po wznowieniu rywalizacji ekipa znalazła się w środku prowadzącej grupy. Intensywne przebijanie się do przodu i zacięta walka zakończyła się nieprzewidzianym kontaktem z Porsche 911 Andrzeja Lewandowskiego, kończąc sprint na drugiej pozycji.

Źródło: Super Premium Cars