Trwa ładowanie...
21-10-2016 15:24

Korki powodują stres i agresję

Korki powodują stres i agresjęŹródło: PAP
d2b7vqs
d2b7vqs

*Jak wynika z badań w korku spędzasz średnio 184 dni swojego życia. Trudno się dziwić, że coraz częściej kierowcy są zdenerwowani i zestresowani. Jakie sytuacje denerwują kierowców, w czasie nieplanowanych przestojów. *

Z badań opublikowanych przez firmę Castrol wynika, że Polacy średnio spędzają w spowolnionym ruchu aż 102 minuty tygodniowo. Ponad połowa (55 proc.) z nas narzeka, że najbardziej nienawidzi w jeździe po polskich drogach ciągłego zatrzymywania się i ruszania. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Castrol dowodzą, że ciągłe zatrzymywanie i ruszanie jest równie frustrujące dla kierowców jak roboty drogowe i objazdy (57 proc.) oraz bardziej niż zachowanie innych kierowców (38 proc.).

Prawie połowa z nas (44 proc.) przyznaje, że krępująca jest jazda w korku obok innych kierowców. Być może właśnie z tego powodu niemal jedna piąta ankietowanych (18 proc.) przyznaje, że najbardziej obawia się zatrzymania w korku obok swoich byłych partnerów. Ten sam procent ankietowanych (18 proc.) wymienia tu również swojego szefa.

Oprócz krępujących sytuacji, korki są również powodem spóźniania się na ważne wydarzenia (25 proc.), do pracy (14 proc.) czy na rozmowę kwalifikacyjną (7 proc.).

d2b7vqs

Jednakże, jak się okazuje, korki mają również swoją dobrą stronę. Ponad połowa (54 proc.) ankietowanych skrycie cieszy się ze stania w korku od czasu do czasu.

Dlaczego niektórzy lubią stać w korkach?

•Mają możliwość przesłuchania całego albumu muzycznego (19 proc.)
•Spędzają większą ilość czasu z atrakcyjnym współpasażerem (15proc.)
•Mogą omówić ważnej sprawy z małżonkiem/małżonką (13 proc.)
•Mają możliwość wysłuchania relacji z meczu sportowego (7 proc.)

Claudia Blum, Brand Manager Castrol MAGNATEC w Europie, podsumowuje „Ostatnie badania wykazały, że przeciętny kierowca zatrzymuje się i rusza aż 18000 razy w roku. Nie dziwi więc, że korki mają negatywny wpływ nie tylko na stan silników aut ale również na samopoczucie prowadzących. 102 minuty w korku tygodniowo to tylko pozornie mało. W dłuższej perspektywie stanowi to sporą część naszego życia.”

JT, Wirtualna Polska

d2b7vqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b7vqs
Więcej tematów