Odpowiedzialność za wady fabryczne samochodu

2011.01.26 00:00 wp.pl 0 opinii
Odpowiedzialność za wady fabryczne samochodu
a a a

Kupując nowy samochód chcemy nie tylko mieć najnowszy model, ale przede wszystkim chcemy uniknąć problemów związanych z ewentualnymi usterkami pojazdu. Liczymy na jego bezawaryjność. W końcu ponieśliśmy wysokie koszty.

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
W związku z tym, że jego części są nowe, powinno gwarantować bezstresową eksploatację. Nowe samochody objęte są gwarancją, więc mamy prawo zakładać, że w razie konieczności nieoczekiwanymi uszkodzeniami zajmie się producent. Zdarza się jednak, że auto psuje się nie z naszej winy, a mimo tego producent odmawia pomocy, uparcie twierdząc, że kłopoty wynikają z niewłaściwej eksploatacji pojazdu.

Takich przykładów można znaleźć bardzo wiele przeglądając fora internetowe. Często uszkodzenia dotyczą tego samego modelu auta i do tego są podobne. Może to świadczyć o tym, że producent "wypuścił" na rynek całą serię wadliwych samochodów. Jak bowiem inaczej można wytłumaczyć, że z modelami określonego auta, różni jego użytkownicy mają takie same problemy, psują się w nich konkretne części. Jeśli takich przypadków są dziesiątki, a nawet tysiące, problem tkwi raczej w samochodzie, a nie wynika z jego nieprawidłowego użytkowania.

(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Jednym z przykładów wydają się być silniki TDI produkowane w latach 2005-2007. Notorycznie dochodzi do awarii wtryskiwaczy, które są w nich montowane. Ilość tych zdarzeń zdaniem wielu użytkowników zdaje się wskazywać na wadę fabryczną tego elementu. Na forach internetowych można znaleźć setki wypowiedzi dotyczących tego problemu. Również prasa motoryzacyjna wielokrotnie wspomina o tej bolączce. Okazuje się jednak, że to co na pierwszy rzut oka wydaje się oczywiste dla właścicieli samochodów, niekoniecznie jest takie jednoznaczne dla producentów.

Polub moto.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 1 50%
nie 1 50%

Przeczytaj na forum: opony całoroczne ?


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

  • The Settlers The Settlers Jedna z najpopularniejszych gier teraz w twojej przeglądarce

Bądź z nami na bieżąco

Nowy egzamin na prawo jazdy

Taryfikatory

Katalog samochodów - najpopularniejsze modele