a
a
a
Minivany Forda od lat uchodzą za najlepsze pojazdy w swoich klasach. Oferują kierowcy mnóstwo frajdy z jazdy, ogromną przestrzeń dla licznej rodziny i jej bagażu, a także nietuzinkowy wygląd, skutecznie opierający się próbie czasu. Ostatnie miesiące przyniosły nieco zamieszania, bo na rynku pojawił się C-Max i ciut większy Grand C-Max. Postanowiliśmy sprawdzić możliwości tego mniejszego i zgrabniejszego naszym zdaniem samochodu.
![]() |
| (fot. Piotr Mokwiński) |
Na największą uwagę zasługuje jednak wnętrze auta. To w segmencie kompaktowych minivanów kluczowa kwestia, często decydująca o ostatecznym wyborze auta. Powinno być funkcjonalne, ergonomiczne i komfortowe podczas dalekich podróży wakacyjnych. Ford, mając bogate doświadczenie w produkcji tego typu pojazdów, nie ma się czego wstydzić. Wnętrze należy do najobszerniejszych w swojej klasie i zapewnia odpowiednią wygodę nawet pięciu osobom wraz z ekwipunkiem. Dość obszerne przednie fotele, pozwalają przyjąć właściwą pozycję dzięki wszechstronnej regulacji, natomiast z tyłu uda się zmieść obok siebie nawet trzy foteliki dziecięce, co z pewnością doceni każdy ojciec licznej gromadki.
![]() |
| (fot. Piotr Mokwiński) |
no i polecam historie fordow z lat 80tych gdzie konkurowaly z klasa e mercedesa oraz wszystkie modele x2i ,xr3i crossword,rs2000,st,rs.Opinie wypowiadaja ludzie nie majacy fordow i ludzide co kupuja okazje laleczka piekna od 1wlasciciela z niemiec itp hahah aktualnie mondeo mk4 2.0tdci automat 2007rok 170tys km przejechane bez drobnej awari oraz focus trend 2.0benz łosie majacy tdi i gti i inne smieci mialem te gnioty leon ,octawia,polo wszystkie z salonu i wiem jakie sa pic jakosci
Polecam forda. Ogólnie dobre auta. Są drobne nie dociągnięcia tak jak i u innych, z tym że ma on stosunek cena-jakość i warunki gwarancyjne takie, że próżno szukać u konkurencji (VW,Toyota,Opel..)
Tak wszyscy nalatują na VW a Ford ma bardzo podobnie wszystkie samochody szczególnie z przodu na jedno kopyto, dlatego jak juz mówiono nie raz o gustach się nie dyskutuje liczy się bardzie ekonomia jakość i wyposażenie a tu jednak Touran wydaje się być lepszym rozwiązaniem niż Ford
Rodzinny, ekonomiczny i ... nudny ;-) Kiedyś pisano tak o autach Volkswagena ale teraz kiedy porównam VW Tourana po liftingu i C-Maxa uważam że Ford stał się strasznym kapciem a VW nadal trzyma minimum klasy. Cóż dobre projekty starzeja się wolno i z klasą :-)
MAM FOCUSA 1 W DIESLU OD 4 LAT. KUPIONY JAKO UŻYWKA I JUŻ 350 TYS KM NAJECHANE. ZERO AWARII PANOWIE KIEROWCY, MOCNE ZAWIESZENIE, SUPER PROWADZENIE. NAPRAWDĘ DOBRE AUTO.
Super auto,miałem Fokusa,Mondeo,teras C-Maxa,rewelacja.Nie widze żadnego lepszego auta w tej klasie.Ford to auta bezawaryjne,super prowadzenie
Super auto z Niemców Szkloda, że do 700 km od nowości już 4 x byłem w serwisie i 2 x zapłaciłem po 450 zł Smelc w dieslu
to jak chca za Hyundai ix20 83 ts zl to tu nie ma co sie zastanawiac , ford o klase wyzej i tylko 6 tys doplaty !
Ford jest spoko. Ale przyszłość w motoryzacji to pojazd elektryczny np. Ford Focus Electric ;-)
Zdecydowanie Fordy to w tej chwili najlepsze samochody w swojej klasie! Miałem 3 Fordy, w tej chwili Focusa i jestem z nich bardzo zadowolony. Już nie będę się nad tym rozwodził ale te wieśwageny wyglądające jak nie powiem co się nie umywają.
Nie tylko minivany Forda są najlepsze w swojej klasie.Mondeo,Fokus,czy Fiesta też udowodniła swoją wyższośc w tej samej klasie nad innymi autami
brawo wkoncu ludzie znajacy sie na autach mam mondeo mk4 mialem focusa fieste nigdy mnie nie zawiodly tylko benzynka i jazda a mialem vw i nie polecam ford duzo wart jesli kupiony w salonie nowy lub uzywka z salonu ,nie polecam smieci z niemiec bo wlasnie wtedy ludzie maja negatywne oceny , ford ma w stajni same legendy ci co sie znaja wiedza oczym mowie nawet top ger uznal forda jako marke nr 1 w hitach motoryzacji
mam forda kilka lat, nastepne tez ford! zadne ople srople czy smieci spod znaku vw audi czy skody