RSS

Pościg z niespodziankami

2011.10.11 14:04 Policja 2 opinie
a a a
fot. Policja.pl

Uderzył mężczyznę na stacji benzynowej, ukradł mu kurtkę z kluczykami do samochodu, a że był pijany, za kółkiem kazał usiąść 14-latkowi. Podczas ucieczki przed policją kierowca pędził ponad 140 km/h. Policjanci zatrzymali samochód, w którym znajdowało się 7 osób.

W nocy z 10 na 11 października, dyżurny biłgorajskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie pochodzące od 26-letniego mieszkańca gminy Goraj. Mężczyzna zgłosił, że na stacji paliw we Frampolu, został on uderzony przez nieznanego mężczyznę, a następnie okradziony z kurtki. W kieszeni znajdowały się kluczyki od jego samochodu. Poszkodowany przekazał dyżurnemu markę i kolor pojazdu, którym poruszał się sprawca oraz kierunek jego ucieczki. Dyżurny o zdarzeniu powiadomił patrole pełniące służbę.

Poszukiwany Volkswagen Golf został zauważony przez funkcjonariuszy na jednej z biłgorajskiej ulic koło pierwszej w nocy. Mimo wezwania policjantów, kierowca nie zatrzymał się do kontroli, tylko przyspieszył. Rozpoczął się pościg. Najpierw auta gnały ulicami miasta. Później przez miejscowości Okrągłe i Majdan Nowy. Kierowca Golfa podczas ucieczki jechał z prędkością ponad 140 km/h, nie dając się wyprzedzić radiowozom, często zmieniał pasy ruchu.

W końcu, tuz przed miejscowością Markowicze policjantom udało się wyprzedzić ściganego Golfa i zatarasowali mu drogę. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 14-letni chłopiec, mieszkaniec gminy Łukowa. W samochodzie łącznie z kierującym znajdowało się siedem osób w wieku 14 -25 lat. Wśród podróżujących był sprawca kradzieży kurtki. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gm. Łukowa. Ponieważ mężczyzna był nietrzeźwy (promil alkoholu w organizmie), kazał 14-latkowi usiąść za kierownicę golfa.

Policjanci odzyskali skradzioną kurtkę. 25-latek odpowie wkrótce za jej kradzież oraz udostępnienie pojazdu osobie niepełnoletniej. Z kolei sprawą 14-latka zajmie się sąd rodzinny.

lop

oceń
0
0
Podziel się

Więcej na ten temat

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Studio



Opinie

Ocena: -1 [1]
~lol [2011-10-12 05:40]

L0L

odpowiedz

Ocena: +4 [6]
~mt [2011-10-11 20:26]

W Ameryce dostalby za to dwie dychy. Innym by sie odechcialo.

odpowiedz

  • Kup używane

  • Kup nowe

Sprawdź kredyt samochodowy
  • Zaplanuj trasę

  • Baza adresowa

docelu.pl

Chcę kupić auto

Katalog samochodów - najpopularniejsze marki