Strażnicy miejscy w Rzymie pilnują dziur w jezdniach

2016.03.18 07:00 PAP 4 opinie

Polub WP Moto

Strażnicy miejscy w Rzymie pilnują dziur w jezdniach
a a a
fot. PAP/Michał Walczak

Około 50 strażników miejskich pilnuje codziennie w Rzymie dziur ulicznych, które są przyczyną wielu wypadków. Funkcjonariusze kierują ruchem na trudno przejezdnych drogach, a czasem niczym żywe tarcze stają w dziurze czuwając, by nikt w nią nie wjechał.

Rzymska prasa podała, że zadanie pilnowania podziurawionych odcinków dróg otrzymuje każdego dnia co najmniej 15 patroli straży w Wiecznym Mieście. Podczas gdy nie brak głosów, że jest to absurd, wskazuje się, że obecność strażników ulicznych dziur jest konieczna, bo - jak zauważono - ich pilnowanie przebiega sprawniej niż łatanie.

W każdej dzielnicy są ich setki, a włoska stolica to miasto motorów i skuterów. Prowadzący jednoślady najbardziej narażeni są na groźne wypadki z powodu uszkodzonej nawierzchni, na której tworzą się niemal "kratery". Wielu z tych, którzy ulegli wypadkom, kieruje sprawy do stołecznych władz domagając się odszkodowania.

Codziennie służby miejskie otrzymują sygnały o dziesiątkach następnych utrudnień. Strażnicy miejscy robią, co mogą, by ostrzec kierowców przed zagrożeniem. Odgradzają wyrwy barierkami, stawiają znaki, a gdy trzeba - stają przy dziurach, by w ten sposób nakazać ich omijanie. Na jednej z wyjątkowo zniszczonych rzymskich ulic na odcinku 100 metrów stale czuwają trzy patrole.

Od kilku tygodni trwa w Rzymie wielka operacja, której nadano hasło "Koniec z ulicznymi dziurami". Zarząd dróg postanowił wyasygnować na ich załatanie 300 milionów euro w ciągu 3 lat, co - jak się zauważa - najlepiej świadczy o skali problemu. Na razie mimo prowadzonych robót, strażnicy miejscy mają wciąż mnóstwo pracy.

tb/

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Przeczytaj na forum: Dobry mechanik od audi w Krakowie


Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Antoni 2016-03-21 (21:51) 9 miesięcy 27 dni 9 godzin i 16 minut temu

U nas dziur nikt nie pilnuje, a jest ich więcej :///

odpowiedz

0
2
~normalny 2016-03-18 (09:28) 9 miesięcy 30 dni 21 godzin i 39 minut temu

No i co? Brak komentarzy? Bo to nie Polska SM, wiec nie będziecie pluc im w twarz. O jak teraz widac jakich mamy rodaków odważnych. Cieniasy na swoich potrafią sie wyżywać a jak juz mowa o innych krajach to juz cisza, przeciez oni maja takie same uprawnienia co Nasi Strażnicy....zaluje ze urodzilem sie Polakiem...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~pomysłowy Dobromil 2016-03-18 (10:54) 9 miesięcy 30 dni 20 godzin i 13 minut temu

Wprowadzić ten przepis u nas, gwarantuję że zniknie bezrobocie.

odpowiedz

  • Kup nowe

Katalog samochodów - najpopularniejsze modele